Wszystkie karmy OLIVERS oparte są na specjalnie ułożonych recepturach i wybranych składnikach, które wchodzą w skład poszczególnych karm w ilościach zależnych od rodzaju i wymagań docelowej grupy psów.

Czym są receptury OLIVERS i co wchodzi w ich skład:

 OLIVERS TRIPLE PLAN: to grupa składników odpowiadająca za poprawną pracę przewodu pokarmowego, kondycję kosmków jelitowych, tempo perystaltyki i wchłaniania poszczególnych składników pokarmowych. Ogólnie określa je się skrótem FOS, czyli fruktooligosacharydy.  Są to wielołańcuchowe cukry, które nie ulegają trawieniu przez enzymy. W skład OLIVERS Triple Fibreplan wchodzą FOS pochodzące z włókna grochu, pulpy buraczanej, cykorii i groszku.W karmach przeznaczonych dla psów ze skłonnością do otyłości lub otyłych ilość włókna nierozpuszczalnego może być podwyższona W dobrej jakościowo karmie ilość włókna nie powinna przekraczać 7 % składu.

OLIVERS DIGESTION BOOST:  to mannooligosacharydy (MOS), substancje zawarte w ścianach komórkowych drożdży, wyciąg z juki Schidigera, włókna cykorii, których obecność poprawia tempo wchłaniania substancji odżywczych, poprawia syntezę witamin z grupy B przez bakterie trawienne obecne w jelitach psa, zwiększa odporność organizmu, reguluje pracę komórek kosmków jelitowych oraz przyspiesza czas ich odbudowy, czyli wpływa na tempo i jakość wchłaniania substancji pokarmowych dostarczanych w karmach OLIVERS.

blaabaerOLIVERS AURA BOOST: to wyjątkowa kompozycja ziół, owoców i warzyw zawierająca naturalne antyoksydanty. W karmach OLIVERS znajdziecie przede wszystkim takie składniki jak suszone owoce i warzywa -  żurawina, borówki, marchew, por, jabłka, pomidory,  jagody, oraz zioła - rozmaryn, tymianek, szałwia,  kwiat nagietka, zielona pietruszka, cykoria. 

Te składniki zawierają wiele cennych witamin z grupy A, E i C czyli są naturalnymi substancjami hamującymi proces utleniania czyli starzenia się komórek organizmu. Witaminy A, E i C często są nazywane  naturalnymi antyoksydantami i wykorzystywane są w procesie produkcyjnym – obniżając tempo starzenia się składników samego produktu, czyli gotowej karmy.

OLIVERS FLEX–C: to grupa substancji dodawanych do każdego rodzaju karm OLIVERS w różnych proporcjach – w zależności od grupy psów, dla jakiej jest dedykowana dana karma. Kompleks OLIVERS FLEX-C tworzą siarczan glukozaminy oraz siarczan chondroityny. Siarczan glukozaminy jest naturalnym składnikiem budującym chrząstkę oraz czynnikiem stymulującym komórki chrząstki do produkcji mazi stawowej. Dodatkowo, glukozamina wpływa na sprężystość i uwodnienie tkanki chrzęstnej, zatrzymując wodę w tkankach łącznych. Siarczan chondroityny ma podobną funkcję i odpowiada za jakość mazi stawowej, ułatwia przesuwanie się powierzchni stawowych względem siebie oraz wpływa na zdolność odbudowywania się komórek chrząstki.

Największą ilość związków wspomagających znajduje się w karmach OLIVERS SENIOR CLASSIC i OLIVERS WEIGHT CONTROL CLASSIC – do 800 mg /kg  -  zarówno siarczanu chondroityny jak i glukozaminy. Są to karmy przeznaczone dla psów starszych, którym z racji wieku należy się właściwa ochrona stawów oraz dla psów otyłych – które w związku z dodatkowymi kilogramami nadmiernie obciążają stawy i wymagają dodatkowej ilości substancji pomagających w ich ochronie. W karmie bezzbożowej OLIVERS FISH GRAIN FREE dedykowanej aktywnym psom dorosłym owczarek niemiecki znajduje się 785 mg/kg siarczanu glukozaminy i 760 mg/kg siarczanu chondroityny.

 laksOLIVERS OMEGA 3 BOOST: to dodatek oleju z łososia, tłoczonego na zimno -  główne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych n-3 takich jak kwas alfa linolenowy (ALA) , kwas eikozapentaenowy (EPA) , kwas dokozaheksaenowy (DHA). Nienasycone kwasy tłuszczowe muszą być dodawane do diety, ponieważ organizm psa nie potrafi ich samodzielnie syntetyzować.  Dodatek kwasów omega-3 jest wskazany dla poprawy kondycji sierści i skóry, zmniejszenia objawów zapalnych i podrażnień występujących na skórze.  Jeśli Twój pies często się drapie, ma łupież, wypada mu sierść albo męczą go nawracające zapalenia skóry lub uszu – zwiększenie w karmie nienasyconych kwasów tłuszczowych szybko spowoduje zmniejszenie i wyeliminowanie tych objawów.

Ostatnie badania publikowane przez producentów karm wskazują, że podawanie młodym psom odpowiedniej ilości kwasu DHA (dokozaheksaeanowego) podnosi ich zdolność uczenia się i zmniejsza wrażliwość na środowiskowe czynniki stresogenne.

OLIVERS przygotował w swojej ofercie olej z łososia dostępny w litrowych opakowaniach, który można stosować dodatkowo u psów tego wymagających – zmieniających szatę, narażonych na czynniki stresogenne lub dla psów przygotowywanych do wystaw.  Polecany również dla psów żywionych dietą BARF.

OLIVERS zrezygnował całkowicie ze stosowania w swoich karmach takich źródeł węglowodanów jak kukurydza, pszenica, żyto czy jęczmień. Było to spowodowane wymaganiami  hodowców i właścicieli psów w Skandynawii zwracających wyjątkową uwagę na jakość podawanej karmy. To za ich sprawą OLIVERS dostosował receptury tak, by w żadnej karmie nie stosować ziaren zbóż, będących głównym źródłem uczuleń czy nadwrażliwości na karmę. Na pierwszym miejscu w składzie karmy zawsze znajduje się mięso, suszone lub świeże, potem źródło roślinnych węglowodanów (najczęściej ziemniaki, owies, proso, sorgo lub ryż), suszone owoce, warzywa lub zioła i inne dodatki (siarczan glukozaminy, siarczan chondroityny, MSM,  wyciąg z juki Schidigera, suszone drożdże, jajka, L-karnityna, witaminy, mikroelementy i inne niezbędne składniki diety).  OLIVERS nie stosuje w swych produktach sztucznych barwników, polepszaczy smaku, zapachu ani żadnych nienaturalnych substancji konserwujących.

Karmy OLIVERS sprzedawane są w trzech różnych wielkościach krokieta : S, M i  L by zaspokoić wymagania każdego psa, niezależnie od wielkości.

Twój Pies zasługuje na to, by jak najdłużej cieszyć się dobrą kondycją i doskonałym zdrowiem.

Twój Pies zasłużył na karmę OLIVERS !

olivers petfood